W dniach 21-23 listopada 2014 roku dwie podopieczne Naszego Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże Mikołów-Borowa Wieś Katarzyna Graba, oraz Marika Czupryńska wyjechały na Obóz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji do Kleszczowa. Obóz ten odbył się w województwie Łódzkim w ośrodku Solpark. Solpark jest obiektem sportowo-rekreacyjno-szkoleniowym gwarantujący swym Gościom doskonałą zabawę i wypoczynek.

Uczestnicy mogli podszkolić swoje umiejętności na zajęciach z techniki jazdy i próbować swoich sił podczas codziennych treningów ogólno kondycyjnych oraz gier zespołowych na dużej hali sportowej. Ze względu na dostępność basenu na terenie obiektu, uczestnicy mogli też sprawdzić się na zajęciach pływania.

Jednak oprócz intensywnych treningów znaleźliśmy również czas na przyjemności. Zarówno kadra jak i uczestnicy mieli do wykorzystania szereg atrakcji takich jak kręgle, bilard, ping pong, boccia czy unihokej.  Do atrakcji zaliczyć też można wyjście całą ferajną na wycieczkę, gdzie między innymi z tarasu widokowego mogliśmy oglądać kopalnię węgla brunatnego Bełchatów.

Każdy dzień był urozmaicony o wykłady prowadzone przez naszych instruktorów. Poruszana tematyka dotyczyła codziennych i praktycznych spraw, co często okazuje się przydatne dla wszystkich uczestników.

Całość zwieńczyła impreza końcowa, na której uroczyście rozdano dyplomy. Kadra umiliła nam czas organizując śmieszne konkursy i tańce. Miła atmosfera w Kleszczowie, którą wszyscy stworzyliśmy sprzyjała zawieraniu nowych znajomości i wielkiej integracji. Ten wspólnie spędzony czas dostarczył Nam wszystkim mnóstwo nowej energii i optymizmu na nadchodzący rok.

autor tekstu: Katarzyna Graba