W gronie uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej można spotkać wielu utalentowanych ludzi. Wśród nich odnajdujemy prawdziwą perełkę. Jest nią Maria Brol – pisarka, poetka.
Na drodze współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Mikołowie został rozpisany konkurs plastyczny wśród dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych na ilustrację do wierszy jej autorstwa.
15 kwietnia 2016 r. jury wyłoniło najlepsze prace spośród nadesłanych 42 rysunków. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Biblioteki została wydana książka pt. „Bóg, rodzina i przyjaciele” , która jest tomikiem wierszy Marii Brol wraz z pięknymi, kolorowymi ilustracjami.
     W piątek 7 października uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie odbył się wieczór poetycki promujący ten tomik poezji. Przy licznie zebranej publiczności twórczyni miała okazję zaprezentować swoje wiersze i opowiedzieć o okolicznościach ich powstania. Był to dla wszystkich czas wzruszeń i refleksji nad wartościami, którymi kierujemy się w naszym życiu.
W imieniu Pani Marii gorąco dziękujemy organizatorom wieczorku: Pani dyr Bożenie Holeczek oraz pozostałym pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej i wszystkim uczestnikom spotkania za przygotowanie uroczystości i stworzenie przemiłej atmosfery .
Pierwsze egzemplarze książeczki są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie. Gratulujemy serdecznie Marysi i zachęcamy wszystkich do lektury. 🙂