W dniu 1.06.2013 roku w sobotę grupa najmłodszych podopiecznych naszego Ośrodka wraz z opiekunami udała się do Katowic, żeby uroczyście świętować swój dzień.
O godzinie 12:00 w krypcie katedry została odprawiona Eucharystia, którą celebrował ks. Tomasz Nowak – zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej. Msza święta sprawowana była w intencji zgromadzonych dzieci i młodzieży.
Po zakończeniu liturgii był poczęstunek w ogrodach kurialnych.
Dla dzieci przygotowano pieczoną kiełbaskę, bułkę, herbatę, kawałek ciasta i słodycze. Podczas poczęstunku miał miejsce występ orkiestry policyjnej. Do końca spotkania na scenie występowały różne zespoły, prezentujące swój repertuar, który każdorazowo miał charakter rozrywkowo-biesiadny. Następnie można było udać się do strefy, w której malowano twarze, rozdawano balony, kolorowano włosy. Było spotkanie ze strażakami, policjantami i ich psem, „Sznupkiem”. Dzieci mogły posiedzieć w wozie strażackim, policyjnym i wypytać funkcjonariuszy o wszystko, co ich interesowało. Przez firmę Volvo był udostępniony symulator dachowania, w którym można było sprawdzić jak się zachowuje ciało w kabinie samochodu podczas ekstremalnych sytuacji drogowych. Każdy uczestnik na koniec spotkania otrzymał reklamówkę z drobnymi upominkami. Mimo deszczowej aury dzieci dobrze się bawiły.

autor tekstu: Krzysztof Mandrak