25 września w hali sportowej MOSIR-u w Łaziskach Górnych wraz z Urzędem Miasta Łaziska Górne zorganizowaliśmy I Zawody w Bowlingu dla Osób Niepełnosprawnych o puchar Burmistrza miasta Łaziska Górne.
W zawodach wzięli udział zawodnicy z DPS Orzesze, WTZ Borowej Wsi, ŚDS Oświęcimia, ZAZ Borowej Wsi i ŚDS Rudy Śląskiej.

Zawodnicy podczas swoich zmagań rywalizowali w kategorii drużynowej i indywidualnej i przyznać należy, że poziom sportowy był bardzo wysoki, o czym świadczy zdobycie 399 punktów w trzech grach przez zwycięzcę Pana Bogdana Jakubczyka z Orzeskiego DPS-u. Nie gorzej wypadł zawodnik zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej Pan Michał Lata z ZAZ-u z Borowej Wsi zdobywając 396 punktów, na trzeciej pozycji uplasowała się Pani Danuta Szczygieł z Rudzkiego ŚDS-u.

W klasyfikacji drużynowej natomiast puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne zdobyła drużyna ZAZ z Borowej Wsi zdobywając łącznie 1270 pkt., kolejne zaś miejsca zajęły drużyny DPS z Orzesza II – (1110 pkt.), ŚDS z Rudy Śląskiej III – (1104 pkt.), ŚDS z Oświęcimia IV – (1068 pkt.), ŚDS z Łazisk Górnych V – (1005 pkt.) i WTZ z Borowej Wsi VI zdobywając 935 pkt.

Poza rywalizacją czysto sportową uczestnicy zawodów mieli sposobność integracji przy słodkim poczęstunku a po ukończonych zawodach mogli spożyć pyszna pizzę w restauracji Vinner.

Nieskromnie uważamy minione zawody za bardzo udane. Szczególnie dziękujemy Panu Burmistrzowi Aleksandrowi Wyrze za ufundowanie wspaniałych pucharów, nagród rzeczowych oraz pamiątek związanych z miastem Łaziska Górne oraz Panu Dyrektorowi MOSIR Tadeuszowi Marszolikowi za udostępnienie kręgielni i pomoc w organizacji zawodów.

Cieszy nas również deklaracja Pana Burmistrza, że nasz wspólny pomysł będziemy kontynuować cyklicznie, zatem do zobaczenia za rok.