15 czerwca 2011 roku w gorących promieniach czerwcowego słońca odbył się drugi już turniej o puchar Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mikołowie-Borowej Wsi. Bocce to wyjątkowo „przyjazna” gra. Nadaje się zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, dzieci i młodzieży. Mogą w nią grać osoby starsze i niepełnosprawne. Jest to wspaniały, czynny wypoczynek o charakterze ogólnorozwojowym, ponieważ w trakcie gry pracuje bardzo wiele grup mięśniowych. W ostatnim czasie stała się jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mikołowie-Borowej Wsi. Główną zasadą rozgrywek jest rozmieszczenie kul jak najbliżej celu (kuli białej – palinki). Wbrew pozorom wymaga to wiele koncentracji, zaangażowania oraz profesjonalnej taktyki. Na specjalne zaproszenie instruktorów i uczestników naszego Warsztatu przyjechały drużyny z pobliskich Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej, szkół między innymi z Rudy Śląskiej, Orzesza, Łazisk, Mikołowa, Katowic. Pogoda dopisała, poziom był wyjątkowo wyrównany, a i rywalizacja zacięta. Po kilkunastu rozegranych meczach udało się wyłonić zwycięzców. I tak kolejno:

W grupie pierwszej medale otrzymali kolejno:
III miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej z Mikołowa
II miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej z Borowej Wsi
I miejsce – Zespół Szkół nr 3 im. Św. Łukasza z Rudy Śląskiej

W grupie drugiej:
III miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 1 z Mikołowa
II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy z Łazisk Górnych
I miejsce –  Warsztat Terapii Zajęciowej z Rudy Śląskiej Halemby

W grupie trzeciej:
III miejsce – Dom Pomocy Społecznej z Mikołowa-Borowej Wsi
II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 7 z Katowic
I miejsce – Dom Pomocy Społecznej z Rudy Śląskiej Kochłowic

W grupie czwartej:
III miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej z Mikołowa-Borowej Wsi grupa II
II miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej z Mikołowa-Borowej Wsi
I miejsce – Dom Pomocy Społecznej z Orzesza

W rozgrywce finałowej o puchar WTZ miejsce pierwsze zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej z Rudy Śląskiej Halemby pokonując grupę uczniów ze Szkoły Specjalnej im. Św. Łukasza z Rudy Śląskiej.
Wiele jest powodów dla których cieszymy się z powodzenia imprezy jako organizatorzy; jednym z nich jest radość i wielkie zaangażowanie płynące z chęci wyróżnienia się naszych uczestników ale przede wszystkim fakt, że jesteśmy jednymi z promotorów aktywnego spędzania czasu wolnego – wiele grup które uczestniczyły w naszych zawodach po raz pierwszy miało do czynienia z tą mało jeszcze znaną formą rozrywki ale jednogłośnie przyznali, że potrafi dostarczyć wielu emocji.
Medale i pamiątkowe dyplomy wręczył osobiście dyrektor Naszego Ośrodka pan Dariusz Latos wyrażając jednocześnie podziw dla samozaparcia i siły woli jaka towarzyszyła uczestnikom przez cały czas trwania zawodów.