o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne

21 września br. w hali sportowej MOSIR w Łaziskach Górnych zorganizowaliśmy – wraz z Urzędem Miasta Łaziska Górne – III Zawody dla Osób Niepełnosprawnych w Bowlingu o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z DPS z Orzesza, WTZ z Borowej Wsi, ŚDS z  Oświęcimia,   ŚDS z Rudy Śląskiej, Zespołu Szkół nr 2 z Mikołowa, ŚDS „Ostoja”z Czeladzi, ŚDS z Tychów oraz gospodarze – ŚDS z Łazisk Górnych. Zawodnicy podczas swoich zmagań rywalizowali w kategorii drużynowej jak i indywidualnej. Jak to miało miejsce w latach ubiegłych, tak i teraz  poziom sportowy był bardzo wysoki. Mistrzem indywidualnym okazał się Pan Damian Zając z Tyskiego ŚDS zdobywając 248  punktów, a wyróżnienie za wielkie zaangażowanie otrzymał Pan Janusz Saboń z Orzesza.

Tegoroczne zawody zdominowali uczestnicy ze Stowarzyszenia Bratnich Serc z Oświęcimia, plasując się na drugiej i trzeciej pozycji. Pan Dawid Stoga zdobył 237 punktów, a jego kolega z drużyny – Pan Bogdan Grabowski 231 punktów. Jednocześnie w/w drużyna zdobyła Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne w klasyfikacji drużynowej. Na drugiej pozycji uplasował się zespół z Łazisk Górnych, trzecią lokatę zajęła drużyna z Tychów, a kolejne miejsca zajęły drużyny z Rudy Śląskiej, Czeladzi, Orzesza, Mikołowa i Borowej Wsi. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Poza rywalizacją czysto sportową uczestnicy zawodów mieli sposobność integracji przy słodkim poczęstunku, a po ukończonych zawodach spożyć pyszną pizzę w restauracji Vinnerbar.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Aleksandrowi Wyrze, Panu Wiceburmistrzowi Janowi Ratka oraz Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Tadeuszowi Królowi  za ufundowanie wspaniałego pucharu i nagród rzeczowych, a Panu Dyrektorowi MOSIR Tadeuszowi Marszolikowi i jego zespołowi za udostępnienie kręgielni i pomoc w organizacji zawodów.