15.03.2012 Środowiskowy Dom Samopomocy w Łazikach Górnych zorganizował IV Drużynowe Zawody Kręglarskie Środowiskowych Domów Samopomocy.

Wiemy, że te doroczne zawody cieszą się dużym powodzeniem i tym razem w komplecie stawiły się drużyny z ŚDS-ów z Tychów, Rudy Śląskiej, Rudy Śląskiej Halemby, Knurowa i wyjątkowo w tym roku zaproszona drużyna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Borowej Wsi.

Tegoroczne zawody uświetniła obecność przedstawicieli Samorządu  Mikołowskiego, Caritas archidiecezji Katowickiej, Urzędu Miasta w Łaziskach Górnych, Kopalni „Bolesław Śmiały” oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w osobach Pana vice Starosty Henryka Zawiszowskiego, Dyrektora Ks. Prałata Krzysztofa Bąka, Pana Burmistrza Aleksandra Wyra, Panów Dyrektorów Bernarda Bugla i Krzysztofa Janika oraz Pani Dyrektor Mirelli Banaś a także dyrektorów i kierowników z zaproszonych placówek.

Tradycyjnie organizowanym zawodom towarzyszyła atmosfera sportowej rywalizacji a że kręglarstwo klasyczne jest dyscypliną mało popularną i dość trudną to faworyci zmieniali się po każdej serii rzutów. Ostatecznie w Klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z Knurowa (352pkt.), drugie miejsce zajęła drużyna z Łazisk (325pkt.)  na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z ŚDS z Tychów (286pkt.), czwarte miejsce przypadło zespołowi Rudy Śląskiej (261pkt.), piąte dla drużyny z WTZ Borowej Wsi (259pkt.) i szóste dla ŚDS-u z Rudy Śląskiej Halemby (250pkt).

W klasyfikacji indywidualnej Pierwsze miejsce zajął Pan Sebastian Susło z ŚDS w Knurowie (135pkt.), drugie miejsce zajął Pan Marcin Wajda z ŚDS w Tychach (120pkt.) i na trzecim miejscu uplasował się Pan Marek Kiel z drużyny Łaziskiej (105pkt.).

Wszystkie drużyny biorące udział w tegorocznych zawodach otrzymały wspaniałe puchary oraz dyplomy, a zawodnicy z pierwszej trójki puchary dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci małego agd natomiast wszyscy zawodnicy i kibice mieli możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku oraz gorącego posiłku.

Nadmienić także warto, że zawody te organizowane, jak co roku nie odbyłyby się bez fundatorów pucharów i dyplomów, którym była Urząd Miasta w Mikołowie, nagród rzeczowych, których fundatorem był Urząd Miasta w Łaziskach Górnych, upominków ufundowanych przez dyrekcję KWK Bolesław Śmiały oraz pysznego i poczęstunku oraz posiłku ufundowanego przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Za całą przychylność i dobrodziejstwo serdecznie dziękujemy licząc jednocześnie na to, że przyszłym roku będziemy mogli zorganizować już V jubileuszowe zawody.