13 czerwca 2013 roku odbył się IV Turniej o Puchar Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mikołowie-Borowej Wsi. Bocce to ulubiona dyscyplina sportowa uprawiana przez uczestników naszej placówki. Jest to wspaniały, czynny sport o charakterze ogólnorozwojowym, który nadaje się dla wszystkich – zarówno mężczyzn, jak i kobiet, dzieci i młodzieży. W Bocce mogą grać osoby starsze i niepełnosprawne. Główną zasadą rozgrywek jest umieszczenie kul jak najbliżej celu (kuli białej – palinki). Gra ta wymaga koncentracji, zaangażowania oraz odpowiedniej taktyki.
W tym roku w naszym turnieju wzięły udział drużyny z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i szkół z pobliskich miast, m.in. z Rudy Śląskiej, Orzesza, Łazisk, Mikołowa i Rybnika. Po przeprowadzeniu rozgrywek w fazie grupowej wyłonili się następujący zwycięzcy:

Grupa I
Zespół Szkół nr 1 Specjalnych Borowa Wieś
Zespół Szkół nr 3 Ruda Śląska
DPS Borowa Wieś

Grupa II
ŚDS Łaziska
WTZ Halemba
DPS Orzesze

Grupa III
WTZ 1 Rybnik
ZAZ Borowa Wieś
AKTYWNI Mikołów

Grupa IV
WTZ Mikołów
WTZ Borowa Wieś
DPS Kochłowice

Natomiast w meczu finałowym zwycięstwo odniosła drużyna z ŚDS Łaziska, która po długiej i zaciętej walce z WTZ Rybnik, zdobyła zwycięski puchar.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych rezultatów i sportowej walki w duchu zdrowej rywalizacji.  Kolejny raz już pogoda nam dopisała, a turniej ten był okazją do świetnej zabawy i pogłębiania integracji pomiędzy naszymi placówkami. Do zobaczenia za rok!