W dniu 13.09.2011r. w hali sportowej w Pszczynie-Suszcu odbyły się eliminacje do IX Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. Zawody te objęte były honorowym patronatem Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej – Ks. dr. Krzysztofa Bąka, Starosty Pszczyńskiego – Pana Pawła Sadzy oraz Wójta Gminy Suszec – Pana Mariana Pawlasa.

Z naszego Ośrodka uczestniczyło w tych zawodach siedmiu znakomitych sportowców.

Wymieniając się w konkurencjach indywidualnych brali udział nasi wszyscy wspaniali zawodnicy. Natomiast w konkurencjach grupowych brali udział wszyscy (nawet opiekunowie). Wprawdzie do finału nie przeszliśmy, ale zdobyliśmy złoty medal w konkurencji „Rzut butem”. Srebrny medal w konkurencji grupowej, oraz brązowy medal w konkurencji „Biceps Gołoty”.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy, duch walki też był ogromny, – dlatego w dobrych humorach ze wspaniałymi nagrodami wróciliśmy do naszego Ośrodka.

Za rok też pragniemy wybrać się do Ośrodka Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie na już X Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych – Pszczyna-Suszec 2012. – tym razem z myślą o finale.