Jaworzynka 2012

11.08.2012

 

Jaworzynka to miejscowość powstała nieco później niż Istebna, a leży na południowym krańcu Beskidu Śląskiego, W południowej części, na Trzycatku, znajduje się trójstyk granic Polski, Republiki Czeskiej i Słowacji. Do Jaworzynki prowadzi niezwykle widokowa droga od strony Istebnej i Koniakowa, prowadząca grzbietem wyniesionym średnio 650m.n.p.m.
Letni pejzaż Jaworzynki, dobrze znany już niektórym uczestnikom turnusu rehabilitacyjnego przysporzył wiele radości. Turnus rehabilitacyjny w Jaworzynce rozpoczął się 29 czerwca
a zakończył 27 lipca 2012 r. Wzięło w nim udział 50 mieszkańców naszego Ośrodka.
Bogaty program wycieczek obejmował wiele atrakcji. Trwająca kilka godzin dyskoteka stała się okazją do spędzenia czasu w atmosferze śmiechu, radości i dobrej zabawy, przy rytmach najbardziej popularnych przebojów muzyki rozrywkowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również różnego rodzaju gry towarzyskie. Dla wielu uczestników turnusu wielką atrakcją okazały się rajdy piesze i rowerowe, podczas których mieliśmy okazję podziwiać piękne górskie widoki. Punktem  kulminacyjnym było ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek
i wspólnym śpiewaniem. Wszyscy chętnie też uczestniczyli w zajęciach na pobliskim basenie.
Turnus rehabilitacyjny w Jaworzynce stał się dla wszystkich jej uczestników pełną atrakcji przygodą, stworzył okazję do urozmaiconego i ciekawego spędzenia czasu, a także dał nam możliwość lepszego poznania się nawzajem, pogłębienia łączących nas więzi społecznych.
Z pewnością będziemy wracać do tych wspomnień i niejeden jeszcze turnus do Jaworzynki odkryje wiele nowego.
Szczególnie serdeczne podziękowania dla Janusza Kozaka, oraz dla Karoliny Swobody instruktorów aktywnej rehabilitacji oraz opiekunom i wolontariuszom za bezinteresowną pomoc. DZIĘKUJEMY.

autor tekstu: Albert Jachimiak