15 marca 2018 r. w Łaziskach Górnych odbyły się X Jubileuszowe Drużynowe Zawody Kręglarskie dla osób niepełnosprawnych. W zawodach udział brały drużyny z Oświęcimia, Tychów, Milicza, Rudy Śląskiej, Orzesza, Borowej Wsi oraz drużyna gospodarzy.
W tym roku po raz dziesiąty spotkaliśmy się, by rywalizować w tej na pozór nieskomplikowanej dyscyplinie jaką są kręgle klasyczne. Zawody uświetnili swoją obecnością przedstawiciel Rady Powiatu Mikołowskiego, Burmistrz Łazisk, Dyrektor Kopalni Bolesław Śmiały oraz Dyrektor Katowickiego Caritas – którzy to tradycyjnie byli współorganizatorami tych zawodów oraz Dyrektorzy i Kierownicy zaproszonych placówek.
Jubileusz – jak się okazało – był szczęśliwy dla gospodarzy (ŚDS Łaziska Górne), ponieważ to oni wygrali zawody zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając łącznie 332 punktyNa kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z ŚDS Tychy (306 pkt), Stowarzyszenie Bratnich Serc z Oświęcimia (302 pkt), ŚDS  z Rudy Śląskiej (270 pkt), ZAZ z Borowej Wsi (269 pkt), MSPDiON z Milicza (267 pkt), WTZ z Borowej Wsi (219 pkt) i DPS z Orzesza (196 pkt)

W klasyfikacji indywidualnej poszczególne miejsca zajęli zawodnicy:

  1. Pan Przemysław Szczukowski (ŚDS Tychy) 130 pkt
  2. Pan Marcin Kępski (ŚDS Łaziska Górne) 119 pkt
  3. Pan Dawid Stoga (STBS Oświęcim) 117 pkt.

          Także i w tej edycji komisja sędziowska, której przewodniczył Pan Czesław Synowiec postanowiła wyróżnić trójkę zawodników za wielkie zacięcie i wybitną sportową postawę w zawodach tj. Pana Andrzeja Szybik, Pana Janusza Tomkowskiego oraz Panią Barbarę Duk, jako jedyną Panią startującą w rywalizacji.
Warto dodać, że wszystkie drużyny i uczestnicy znajdujący się poza podium uhonorowani zostali pucharami, dyplomami i pamiątkami, a  pomiędzy  poszczególnymi rozgrywkami wszyscy zawodnicy i kibice mieli okazję do integracji przy słodkim poczęstunku i pysznym posiłku.