23 kwietnia 2023 r był wyjątkowym dniem dla trzech naszych mieszkanek. To w tym dniu Agata, Kasia i Karolina wystartowały w jubileuszowej, 20 edycji Cracovia Maraton. Dziewczyny trenują biegi na wózkach w Stowarzyszeniu Tur Borówka pod okiem utytułowanego ultramaratończyka, brązowego Mistrza Świata Augusta Jakubika. Dla Karoliny i Agaty był to pierwszy w życiu maraton. Kasia swój debiut na królewskim dystansie miała w 2022 roku, podczas Silesia Marathon.

     Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.

     Krakowski maraton, poza piękną trasą, wyjątkową atmosferą, charakteryzuje jeszcze fakt, że biegowi głównemu towarzyszą także Cracovia Maraton na Rolkach, Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach, Igrzyskowy Bieg Nocny na 10 km oraz Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Można więc śmiało powiedzieć, że całe wydarzenie jest wielkim świętem sportu, świętem biegów, w którym zawodnicy niepełnosprawni mają swoje szczególne miejsce. To właśnie w tym wyjątkowym biegu, Agata i Karolina mogły pierwszy raz spróbować swoich sił na dystansie 42km 195m. Dzięki treningom organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych Tur Borówka, dziewczyny przygotowywały się pilnie do tego startu. Wysiłek włożony w treningi i wcześniejsze starty przyniosły oczekiwane efekty. Od teraz wszystkie trzy dziewczyny, Agata, Kasia i Karolina mogą dumnie nosić tytuł maratończyka.