KRONOWO 2015

25.08.2015

Wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy do Kronowa odbył się w dniach 29.06-10.07. Po szybkiej podróży dotarliśmy na miejsce. Camping położony był zaraz nad jeziorem. codziennie organizowana była Msza Święta, Koronka Do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 a także wspólny Różaniec przy ognisku.
Podczas całego pobytu pogoda zachęcała do korzystania z wszystkich możliwości zabawy na świeżym powietrzu. W całym orężu sprzętu można było skorzystać z piłek, łódek czy kajaków. Podczas jednej z wypraw na spływy kajakowe wypłynęliśmy na drugie jezioro, lecz podczas powrotu zaskoczył nas sztorm. Po długiej walce z siłami natury wszyscy szczęśliwie wrócili na suchy ląd.
Ale nie samym sportem człowiek żyje. Codziennie wieczorami można było obejrzeć film podczas letnich seansów kinowych. Organizowane były również zajęcia plastyczne. Cała ekipa miała także okazje udać się na wycieczkę do Mikołajek oraz do Sanktuarium w Świętej Lipce. Niedaleko naszego campingu swój obóz rozbiła grupa skautów Europy. Oglądaliśmy cały proces budowania szałasów na drzewach, nie mogąc wyjść z podziwu sprawności tych młodych ludzi.
Nad przebiegiem i powodzeniem całego wyjazdu z uśmiechem bacznie czuwali opiekunowie, ratownik oraz ks. Tomasz Nowak. Po przyjeździe do ośrodka wszyscy byli wypoczęci i nabrali tylko „smaka” na przyszłoroczny wyjazd by znów móc rozkoszować się pięknem Mazur.