W czwartek 28.02.2013 roku odbyły się  V jubileuszowe Drużynowe Zawody Kręglarskie Środowiskowych Domów Samopomocy organizowane tradycyjnie przez ŚDS w Łaziskach Górnych.

Wyjątkowo w tym roku do zawodów zaproszonych zostało 8 trzy osobowych drużyn,

po raz pierwszy gościnnie udział w zawodach wzięła drużyna z ŚDS z Oświęcimia a także drużyna z DPS w Orzeszu, poza nimi jak co roku zaproszenie przyjęły drużyny z ŚDS- ów z Tychów, Knurowa, Rudy Śląskiej, Rudy Śląskiej Halemby i WTZ z Borowej Wsi.

Niezmiennym od pięciu lat jest fakt, iż zawody przebiegły w atmosferze sportowej rywalizacji, a zawodnicy poza trofeami indywidualnymi i drużynowymi rywalizowały o puchar Starosty Mikołowskiego, który wręczał Wicestarosta Mikołowski Henryk Zawiszowski. Podczas przerw uczestnicy zawodów mieli okazję skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz posiłku przygotowanego przez uczestników ŚDS w Łaziskach Górnych

w ramach treningu kulinarnego.

Tegoroczne zawody poza Wicestarostą Mikołowskim uświetnili także przyjaciele i zarazem fundatorzy trofeów i nagród w osobach Dyrektorów KWK Bolesław Śmiały Bernarda Bugli i Krzysztofa Janika, Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej Księdza Prałata Krzysztofa Bąka, Burmistrza miasta Łazisk Górnych Aleksandra Wyry, Zastępcy Burmistrza miasta Mikołowa Adama Zawiszowskiego, wszystkim darczyńcom w imieniu swoim i wszystkich zawodników serdecznie DZIĘKUJEMY!

Poniżej przedstawiamy klasyfikację drużynowa i indywidualną V jubileuszowych Drużynowych Zawodów Kręglarskich w Łaziskach Górnych.

W klasyfikacji drużynowej:

I miejsce  zajął ŚDS w Łaziskach Górnych (253 pkt.) i tym samym otrzymał puchar Starosty Mikołowskiego.

II miejsce zajął ŚDS z Rudy Śląskiej (172 pkt.)

III miejsce zajął ŚDS z Rudy Śląskiej- Halemby (168 pkt.)

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce zajął Pan Marek Kiel z ŚDS w Łaziskach Górnych zdobywając 98 pkt

II miejsce zajęła Pani Bożena Ryfa z ŚDS w Łaziskach Górnych zdobywając 84 pkt.

III miejsce zajął Pan Marek Strzoda z ŚDS w Tychach zdobywając 77 pkt.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY