Mazury 2011

24.08.2011

W dniach od 02-11 sierpnia grupa dzieci i młodzieży z naszego ośrodka uczestniczyła w wyjeździe do malowniczej miejscowości Kronowo położonej na Mazurach. Po raz kolejny ksiądz Tomek Nowak pragnął przybliżyć naszym mieszkańcom nie tylko kawałek ekstremalnej rozrywki ale przede wszystkim bliskość Boga i jego wielką miłość. Ks. Tomasz jako główny organizator wyjazdu z wielką starannością przygotował także stronę duchową wyjazdu: codzienna eucharystia, koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec stały się nieodzownym punktem każdego dnia. W ramach zajęć obozowych poszczególne grupy pełniły dyżury na rzecz całej  wspólnoty obozowej: gospodarczy, liturgiczny, porządkowy.

Najwięcej emocji budziły jednak warty nocne, podczas których najmłodsi mogli wykazać się ogromną odwagą w pilnowaniu obozu i podtrzymania obozowego ogniska. Podczas tego wyjazdu, dzięki sprzyjającej pogodzie ,nie było dnia w którym uczestnicy nie kąpaliby się w jeziorze lub pływali kajakami. Dzięki dobremu zorganizowaniu opiekunów nie brakowało przeróżnych zabaw i zawodów między innymi: podchody, siatkówka na siedząco w błocie, Familiada ,zgadywanka. Uczestnicy  po raz kolejny pielgrzymowali do Świętej Lipki-Sanktuarium Maryjnego.

Głównym walorem tego typu obozów jest zawsze maksymalnie zorganizowany czas, główną wadą fakt, że czas zbyt szybko biegnie i nie sposób zatrzymać go nawet najbardziej promiennym uśmiechem. Szczególne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjazdu.

autor tekstu: Katarzyna Kostrz