Muzyka Duszy

22.12.2014

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Okres oczekiwania na ten magiczny czas umilają nam spotkania w gronie bliskich sobie osób przy wspólnym śpiewaniu. Taką konwencję miał również finał warsztatów wokalnych „Muzyka Duszy – pozwól odkryć swe artystyczne oblicze”. Inicjatorzy imprezy – dyrektor Centrum Kultury Śląskiej pani Justyna Kramorz i zespół Venimus – zaprosili grupę mieszkańców naszego Domu do występu w trakcie Koncertu Kolęd.

Dzisiejszy event poprzedzony był kilkudniowymi warsztatami. W tym czasie opracowano zarówno tradycyjne kolędy jak i utwory w nowej, jazzowej aranżacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta Świętochłowice oraz Maltańskiej Służby Medycznej.  Nasi młodzi artyści początkowo byli stremowani pełną widownią, ale pełna ciepła i spokoju atmosfera dodawała im otuchy. Duże wsparcie okazała im także 20 osobowe grono koleżanek z Ośrodka. Pierwsze takty piosenek i oklaski sprawiły, że dalszy występ stał się dla nich już tylko czystą przyjemnością. Piosenki i kolędy brzmiały pięknie i dostarczyły wszystkim zebranym wielu wzruszeń.

Organizatorzy spotkania przygotowali jeszcze niezwykłą niespodziankę. Do Centrum przyjechali młodzi sokolnicy ze swoimi podopiecznymi – sowami i jastrzębiami. Opowiedzieli o ich życiu na wolności, ich przyzwyczajeniach. Najbardziej ekscytujące były dla wszystkich pokazy lotów tych drapieżników i możliwość wspólnej zabawy z nimi.

Bardzo dziękujemy członkom zespołu Venimus i Centrum Kultury Śląskiej za przygotowanie artystów do dzisiejszego występu, za otwarte serca, poświęcony czas i chęć współpracy. Dziękujemy, że zechcieliście przyłączyć się do trudnej pracy, jaką jest burzenie społecznych barier.

autor tekstu: Katarzyna Płaczek