27 listopada w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych odbyła się uroczysta Msza Święta, będąca duchowym wprowadzeniem do obchodów XX – lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Borowej Wsi. Mszy Świętej przewodniczył Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. dr Krzysztof Bąk, założyciel Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Mikołowie Borowej Wsi, a koncelebrował zastępca Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Tomasz Nowak. W wygłoszonym kazaniu wspomniano czasy powstawania ośrodka i warsztatów oraz ludzi, dla których najwyższą wartością było bezwarunkowe oddanie bliźniemu, a swoimi czynami dawali świadectwo prawdziwej miłości.
Gości podejmował Dyrektor Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Dariusz Latos, a wśród zaproszonych znaleźli się obecni i byli pracownicy, darczyńcy i przyjaciele Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz podopieczni uczęszczający na zajęcia terapeutyczne.
Po Mszy Świętej wszyscy udali się na salę bankietową, gdzie wśród słów uznania i wyrazów wdzięczności wręczono pamiątkowe podziękowania za współtworzenie historii warsztatu. Wśród świętujących znalazły się osoby, które powołały to miejsce do życia, były niejako świadkami przemiany skromnych nadziei stworzenia kawałka nieba na ziemi w prężnie działającą jednostkę. Dzięki ich wytrwałości i zaangażowaniu dziś placówka może pochwalić się wieloma sukcesami i uznaniem ludzi działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Wszyscy goście zasiedli przy wspólnym stole by skosztować jubileuszowego tortu, podzielić się wspomnieniami oraz obejrzeć występ warsztatowego zespołu tanecznego „NIETYPOWI”, który specjalnie na obchody przygotował taniec flamenco, ozdobiony niecodziennymi strojami i wyjątkowo barwną charakteryzacją. Uwieńczeniem spotkania była prezentacja pamiątkowych zdjęć z całego okresu istnienia warsztatów

„…dawać tak, że już nic nie zostaje, a jest się bogatym po brzegi”
Niech słowa księdza Szymika staną się drogowskazem prowadzącym nas wszystkich w dalszym dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu jakim jest uszczęśliwianie drugiego człowieka.

WTZ