6 lipca 2018 r. w święto Matki Bożej Uzdrowieni Chorych na Jasnej Górze zgromadzili się chorzy i niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami. W pielgrzymce wzięli udział także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i mieszkańcy naszego Ośrodka.
Po przywitaniu wszystkich przez Krajowego Duszpasterza Apostolstwa Chorych Ks. Wojciecha Bartoszka, wspólnie z zebranymi odmówiliśmy różaniec i wysłuchaliśmy konferencji rozważając słowa Jezusa „Oto Matka Twoja”. Mszy świętej przewodniczył Ks. Bp Romuald Kamiński, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, który podczas homilii przypomniał historię ustanowienia przed 50-ciu laty Matki Bożej Uzdrowienia Chorych Patronką Apostolstwa Chorych w Polsce.
Dla chorych i niepełnosprawnych to spotkanie dało nadzieję i poczucie wspólnoty, wiarę, że ich cierpienie ofiarowane Jezusowi nadaje mu sens. Pielgrzymka pozwoliła nam na refleksję, że posługa chorym niewynikająca jedynie ze współczucia wobec cierpiących przybliża nas do Chrystus zgodnie z Jego zapewnieniem „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.