W dniach od 9 do 15 maja wyjechaliśmy do Spały na obóz przygotowawczy przed Europejskimi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych w Antwerpii. Klub Olimpiad Specjalnych Aktywni Mikołów reprezentowali zawodnicy WTZ: Monika Janas i Rafał Wiśniewski oraz trener Kamil Racja. Celem obozu było jak najlepsze przygotowanie się do igrzysk oraz poznanie całej polskiej reprezentacji.

Dni spędzone w Spale były bardzo aktywne. Codzienne uczestniczyliśmy w treningach porannych i popołudniowych, odprawach trenerskich i zawodniczych oraz relaksowaliśmy się na basenie przy grocie solnej. Jako że trenujemy kolarstwo, w czasie treningów objeździliśmy Spałę i okolicę. Podziwialiśmy piękno okolicznych lasów, malownicze meandry rzeki Pilicy oraz zwiedzaliśmy napotkane atrakcje turystyczne m.in. bunkier kolejowy o długości 380 metrów, znajdujący się w Konewce. Na obozie zaprzyjaźniliśmy się z całą polską reprezentacją. Oprócz kolarstwa na igrzyskach Polskę reprezentować będą takie dyscypliny sportu jak: piłka nożna, koszykówka, badminton, bocce, lekka atletyka, tenis stołowy oraz pływanie.

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale to miejsce, w którym można spotkać wielu słynnych sportowców. Nam udało się zobaczyć trening reprezentacji polskich siatkarzy, spotkać skoczków narciarskich
z trenerem Kruczkiem oraz porozmawiać z Justyną Kowalczyk.

Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów i już odliczamy czas do Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Antwerpii. Mamy nadzieję, że czas spędzony na obozie zaowocuje medalami zdobytymi dla Reprezentacji Polski.

autor tekstu: Kamil Racja