7 kwietnia 2011 na terenie naszego Ośrodka odbyło się uroczyste otwarcie długo oczekiwanego, szczególnie przez męską część mieszkańców, boiska sportowego „Old Trafford”. W samo południe dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. prałat Krzysztof Bąk poświęcił miejsce, które służyć będzie pozytywnej rozrywce i rozwojowi naszych mieszkańców, a następnie dyrektor naszego Ośrodka pan Dariusz Latos przeciął symboliczną wstęgę. Później dyrektorzy oddali pierwsze oficjalne strzały na bramkę. Pierwszy rozegrany mecz należał do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Później odbył się pierwszy mecz turniejowy piłki nożnej o wejście do finału pomiędzy reprezentacją „Opiekunów” i pracowników „ZAZ” oraz reprezentacją „Rehabilitacji” i „ ŚDS”. Wiele emocji wzbudził także rozegrany mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją „Pracowników” i „Dyrekcji”.
W atmosferze zdrowej rywalizacji można było posilić się grillowaną kiełbaską oraz orzeźwić zimnymi napojami. Uwieńczeniem zaciętych rozgrywek był mecz finałowy o Puchar z Jajem, którego niekwestionowanymi mistrzami okazali się pracownicy rehabilitacji naszego Ośrodka wygrywając z „Opiekunami” 8:3.
Zostały również wręczone „Specjalne Puchary z Jajem”
–   dla najlepszego zawodnika, który trafił do pana Adama Pyki
–    za rozwijanie sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych dla Dyrektora Ośrodka
–    oraz za pomoc w realizacji imprezy i fachową pomoc medyczną dla pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej
W naszym Ośrodku po raz pierwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w tego typu imprezie i z największą przyjemnością można zaliczyć ją do bardzo udanych. Bawili się wszyscy zaproszeni goście między innymi pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej, pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Łazisk Górnych, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych oraz pracownicy i mieszkańcy Naszego Domu, którzy jednocześnie byli grupą najgłośniejszych kibiców.
Z tego miejsca pozostaje nam jeszcze złożyć podziękowania na ręce dyrektorów naszego Ośrodka pana Dariusza Latosa i pana Damiana Stefańskiego za pomysł, promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, a także doprowadzenie przedsięwzięcia do szczęśliwego zakończenia oraz pracownikom za poprowadzenie imprezy na poziomie, którego nie powstydziliby się organizatorzy Mistrzostw Świata.