Czwartek 7 czerwca 2012 roku w naszym Ośrodku dzień szczególny – w tym dniu obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała.

Boże Ciało jest świętem ruchomym, obchodzonym dokładnie 60 dni po Wielkanocy. Tego dnia odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ustawionych na ulicach parafii. Przy każdym ołtarzu odczytywany jest stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Pokazanie najcenniejszego skarbu wymaga wielu przygotowań. W ten jeden dzień katolicy wychodzą z procesją ministrantów, zakonnic, księży i wszystkich wiernych na ulice, by pokazać strzeżoną w tabernakulum monstrancję z Ciałem Jezusa. Z Bożym Ciałem ściśle związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która obchodzona jest po oktawie Bożego Ciała, czyli w piątek osiem dni po Bożym Ciele.

Tradycją już prawie stało się, iż o godzinie 9:00 zostaje odprawiona Msza Święta parafialna
w Kościele pw. św. Mikołaja w Borowej Wsi dzielnicy Mikołowa przez proboszcza ks. Krzysztofa Grabiec. Po Mszy Św. rusza procesja wiernych do I ołtarza, który w tym roku został ustawiony na placu głównym naszego Ośrodka, by tutaj, wspólnie z mieszkańcami Naszego Domu wyznać wiarę. Chorągwie, sztandary cechowe, kwiaty sypane przed konsekrowaną hostią, wszystko to jest wyrazem ogromnej wiary w cud przeistoczenia Ciała Pana Jezusa. Również nasi mieszkańcy, chcąc uczcić to wielkie święto, przystroili okna swoich pokoi wizerunkami Świętych, oraz innymi emblematami wiary katolickiej.
Po procesji, na placu, odbyła się Msza Święta, której przewodniczył kapelan naszego Ośrodka Krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych ks. Wojciech Bartoszek. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy udali się na obiad. Następnie o godzinie 15:00 spotkaliśmy się w naszej ośrodkowej kaplicy na Koronce do Miłosierdzia Bożego, odmówionej w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim za udział i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg Zapłać.

autor tekstu: Albert Jachimiak