27 września 2018 wraz z Burmistrzem Miasta Łaziska Górne zorganizowaliśmy V Zawody Bowlingowe dla osób niepełnosprawnych.
W tegorocznych zmaganiach wzięły udział drużyny ze STBS z Oświęcimia, WTZ  z Borowej Wsi, ŚDS z Rudy Śląskiej, DPS z Orzesza, ŚDS z Tychów i gospodarzy ŚDS z Łazisk Górnych.
Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta, chociaż zdecydowanymi faworytami byli zawodnicy z Oświęcimia i to oni wygrali zawody (438 pkt.) zdobywając puchar Burmistrza Łazisk Górnych.

Kolejne miejsca w klasyfikacji drużynowej zajęły drużyny z:
II   DPS Orzesze (371 pkt.)
III  ŚDS Łaziska Górne (298 pkt.)
IV  WTZ Borowa Wieś (297 pkt.)
V ŚDS Ruda Śląska (291 pkt.)
VI ŚDS Tychy (271 pkt.)

Jak co roku zawodnicy rywalizowali także w klasyfikacji indywidualnej i tu klasyfikacja wyglądała następująco:
I Krzysztof Ligenza STBS Oświęcim (155 pkt.)
II Janusz Tomkowski DPS Orzesze (119 pkt.)
III Mariusz Kurczyk DPS Orzesze (114 pkt.)

W tej edycji także wyróżniliśmy jedną zawodniczkę za zaangażowanie i wzorowa postawę sportową i była nią Pani Gabriela Grzybek z ŚDS Tychy.
Warto zaznaczyć, że nasza coroczna impreza miała na celu nie tylko skoncentrować uczestników na torach bowlingowych, ale była również okazją do szeroko rozumianej integracji osób niepełnosprawnych, która przebiegła w miłej atmosferze przy kawie i pączku.
Zawody zakończyło uroczyste rozdanie nagród i dyplomów oraz posiłek w restauracji Winnerbar mieszczącej się w kuluarach hali widowiskowo sportowej w Łaziskach Górnych.