27 marca 2014 roku odbyły się VI Drużynowe zawody kręglarskie środowiskowych domów Samopomocy
w Łaziskach Górnych. W tym roku w zawodach udział brały drużyny z Oświęcimia, Tychów, Knurowa,
Rudy Śląskiej, Rudy Śląskiej –Halemby, Orzesza, Borowej Wsi oraz drużyna gospodarzy.
Jak się okazuje cykliczna już impreza organizowana przez ŚDS w Łaziskach Górnych przebiegła w bardzo sportowej atmosferze i towarzyszył jej duch kręglarskiej rywalizacji, szczególnie indywidualnej by zdobyć jak największą ilość punktów.
Zawody uświetniły swoją obecnością władze powiatu mikołowskiego w osobach Wicestarosty i Dyrektor PCPR, Burmistrzowie Łazisk i Mikołowa, Dyrektorzy Kopalni Bolesław Śmiały, Dyrektor Katowickiego Caritas – którzy to jednocześnie, tradycyjnie byli współorganizatorami tych zawodów, oraz Dyrektorzy i Kierownicy zaproszonych placówek.
Tegoroczną edycję zawodów w klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna gospodarzy zdobywając łącznie 226 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna z Orzesza zdobywając 191 pkt i na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z ŚDS Ruda Śląska zdobywając 187 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej natomiast pierwsze miejsce zajął Pan Krzysztof Roksela z Rudy Śląskiej zdobywając 97 pkt., drugie miejsce zajęła Pani Bożena Szymik z Łazisk zdobywając 80 pkt. i trzecie miejsce zajął Pan Bogdan Jakubczyk z Orzesza zdobywając 79 pkt.
W tym roku nagrodzony został wyróżnieniem także Pan Łukasz Radek z Borowej Wsi, jako jedyny zdobywając, „9” czyli jednym wypchnięciem kuli strącił wszystkie kręgle.
Warto dodać, że wszystkie drużyny i uczestnicy znajdujący się poza podium uhonorowane zostały pucharami dyplomami i pamiątkami ufundowanymi przez Dyrektora Kopalni Bolesław Śmiały.