10.10.2019 w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrane zostały VI Zawody Bowlingowe organizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaziskach Górnych wespół z Burmistrzem miasta Łaziska Górne.
W tegorocznej edycji na torach rywalizowały ze sobą drużyny Stowarzyszenia Bratnich Serc z Oświęcimia, Domu Pomocy Społecznej z Orzesza, Środowiskowych Domów Samopomocy z Rudy Śląskiej i Tychów, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Borowej Wsi oraz nasza – gospodarzy imprezy.
Zawody tradycyjnie przebiegły w miłej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. W przerwie zawodnicy mieli okazję do słodkiego poczęstunku, a po tak wielkim wysiłku chętnie skonsumowali gorącą pizzę.
Na koniec wszystkim drużynom zostały wręczone dyplomy, najlepszym zawodnikom nagrody rzeczowe, a zwycięska drużyna, którą okazała się ekipa z Oświęcimia zainkasowała puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne, Aleksandra Wyry.

Kolejne miejsca w klasyfikacji drużynowej zajęły:
2 – ŚDS Tychy 413 pkt.
3 – ŚDS Łaziska Górne  400 pkt.
4 – WTZ Borowa Wieś 380 pkt.
5 ­ – DPS Orzesze 350  pkt.
6 – ŚDS Ruda Śląska 322 pkt.

          Klasyfikacji indywidualnej wygrał Pan Dawid Stoga  z Oświęcimia zdobywając 150 pkt., drugie miejsce zdobył Pan Krzysztof Ligenza  (147 pkt.) z Rudy Śląskiej i na trzecim miejscu uplasował się Pan Marcin Kępski  (132pkt) z Łaziskiego ŚDS-u.

            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zapraszając na przyszłoroczna edycje zawodów.