W dniu 12.09.2018 r. grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łaziskach Górnych wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce turystycznej do Bielska- Białej.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wznoszącego się w centrum Bielska-Białej Zamku Książąt Sułkowskich, który jest najstarszą i największą zabytkową budowlą stojącą na terenie tego miasta. Mieliśmy tam okazję zapoznać się z historią i rozwojem Bielska i Białej. Podziwialiśmy między innymi galerię Malarstwa Portretowego, Biedermeier czyli salon mieszczański, wiele zgromadzonych eksponatów z różnych epok użytkowanych na tamtych terenach oraz galerię sztuki współczesnej.
Następnie udaliśmy się do Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, gdzie uczestniczyliśmy w prelekcji dotyczącej tworzenia filmów animowanych dawniej jak i dziś. Wizyta w BSFR pozwoliła nam przenieść się do końcówki ubiegłego wieku i zobaczyć nasze ulubione bajki z tamtych czasów. Wielu z nas zakupiło także pamiątki postaci z ulubionych bajek.
Po całodniowych atrakcjach, udaliśmy się na zasłużony posiłek do McDonald’s, po czym w radosnych nastrojach wróciliśmy bezpiecznie do domów.