W dniach 13 -17 września 2010 roku grupa uczestników oraz instruktorów Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięła udział w pięciodniowym wyjeździe do Krościenka. Podczas pobytu w tym urokliwym miasteczku zamieszkaliśmy w Domu Wycieczkowym Szkolnego Klubu Sportowego „Sokolica”.
Bogaty program wycieczki przewidywał wiele atrakcji i niezapomnianych przeżyć. Jednym z nich okazał się trwający ponad dwie godziny spływ przełomem Dunajca. W czasie przepływania drewnianymi tratwami osiemnastokilometrowej trasy mieliśmy jedyną w swoim rodzaju możliwość podziwiać rozciągającą się wokół niezmiernie malowniczą panoramę zapierających dech w piersiach widoków górskiego krajobrazu.
Dla wielu osób interesującym punktem programu wycieczki stała się także wizyta w liczącym ponad sześćset lat zamku w Niedzicy, posiadającym długą, ciekawą i burzliwą historię. Zwiedzając wnętrza komnat zamkowych zastanawialiśmy się, jak mogło niegdyś wyglądać życie ich mieszkańców – na chwilę przenieść się w wyobraźni w czasy dawno minionych stuleci…
Natomiast podczas odwiedzin w muzeum znajdującym się w Krościenku obejrzeliśmy film edukacyjny oraz wystawę tematyczną prezentujące niezwykłe piękno i różnorodność okazów przyrody znajdujących się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.
Mając tak intensywny i urozmaicony program pobytu, znajdowaliśmy także czas na wspólne spędzanie czasu razem przy dobrej zabawie, w atmosferze śmiechu i radości. Między innymi odbyły się takie atrakcje jak: „Randka w ciemno”, dyskoteka, a także grill. Każda z tych form rozrywki cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników wycieczki. Odbyliśmy także kilka spacerów w centrum Krościenka, podczas których wszyscy chętni mieli możliwość zakupienia okolicznościowych pamiątek.
Na zakończenie w imieniu wszystkich uczestników wycieczki wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej zorganizowania – przede wszystkim kierownictwu i instruktorom Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także personelowi SKS „Sokolica” za okazywaną nam pomoc i życzliwość.
Pobyt w Krościenku dostarczył nam dużo radości oraz wielu wrażeń. Okazał się niezapomnianą, pełną atrakcji i wielu emocji przygodą, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

Autor: Anna Przybysławska