W naszym Ośrodku tradycją już jest obchodzenie wspólnej wigilii przez wszystkich mieszkańców, kilka dni przed wyjazdem wielu z nich do domów rodzinnych, bliskich i przyjaciół. Jest to dzień szczególny, ponieważ chcąc pokazać naszą wdzięczność i podziękować za wsparcie, zapraszamy do Naszego Domu Gości, by razem z nami cieszyli się wspólnie spędzonymi chwilami.
W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Sz. Pani Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego Bożena Stępień, Starosta Powiatu Mikołowskiego Pan Henryk Jaroszek, Burmistrz Miasta Mikołowa Pan Stanisław Piechula, ks. dr Krzysztof Bąk Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, który jest gospodarzem naszego Ośrodka oraz ks. Tomasz Nowak – kapelan Naszego Ośrodka Zastępca Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, oraz wielu innych znamienitych Przyjaciół – Gości Naszego Ośrodka. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów szkoły – pod przewodnictwem Pani Agaty Stefańskiej oraz Anny Dyrcz. Później zaproszeni Goście, Dyrektor, współpracownicy oraz mieszkańcy Ośrodka podzielili się opłatkiem i zasiedli do uroczystej wieczerzy wigilijnej.

Święta to wspaniały czas, pełen magii i miłości, gdy siadamy do kolacji wigilijnej, stawiamy dodatkowe nakrycia dla tych, którzy nie mają z kim podzielić się opłatkiem. W ten dzień nikt nie powinien być samotny i opuszczony. Musimy o tym pamiętać…

My, ze swojej strony życzymy Wam spokojnych, pogodnych, pełnych ciepła Świąt, aby Nowonarodzona Boża Dziecina niosła Wam zawsze radosną nowinę.