16 października w Warszawie na Kępie Potockiej odbyła się impreza charytatywna pod nazwą „Wybiegaj sprawność”, nad którą patronat honorowy objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Na specjalne zaproszenie organizatora, Pana Janusza Bukowskiego, w imprezie wzięła udział grupa mieszkańców naszego Ośrodka, stanowiąca drużynę „biegaczy” ścigających się na wózkach inwalidzkich. Tym razem nasz Ośrodek reprezentowali: Agata Błędzka, Kasia Graba, Ola Maksimowicz, Adrian Mościński, Karolina Pająk i Krysia Szczęśniak oraz w roli opiekuna – biegacza p. Krzysztof Celder.

Program obejmował bieg główny na dystansie 5 km, w którym uczestniczyli nasi reprezentanci oraz biegi na dystansach 200, 400, 1000 i 2500 metrów odpowiednio dla przedszkolaków, dzieci klas I-III, dzieci klas IV-VI i gimnazjalistów.

Celem imprezy  było zebranie funduszy na pomoc osobom z urazem kręgosłupa. Dochód ma być przekazany osobom najbardziej potrzebującym za pośrednictwem Fundacji Integracja.

Na linii startu zameldowało się około pół tysiąca uczestników. Większość z nich wystartowała w specjalnych koszulkach przygotowanych przez organizatora. Całemu wydarzeniu towarzyszyła przepiękna jesienna pogoda, która była dopełnieniem wspaniałej atmosfery. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale ale w tym dniu największymi zwycięzcami były dwie osoby, które otrzymały od organizatora specjalne nowoczesne wózki inwalidzkie.

Panu Januszowi należą się wielkie słowa uznania za zorganizowanie tej imprezy. To jeden z ludzi, o których zwykło się mówić, że są pozytywnie zakręceni. To człowiek, który funkcjonuje wbrew przeciwnościom i kryzysowi, człowiek pełen pozytywnej energii, widzący więcej niż czubek własnego nosa. Cieszę się, że mogliśmy poznać Pana Janusza i wziąć udział w zorganizowanej przez Niego imprezie  pod nazwą „Wybiegaj sprawność”.

autor tekstu: Alicja Piasecka