W dniu 28.09.2017 w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrane zostały IV Zawody Bowlingowe o puchar Burmistrza. Zawody już po raz czwarty organizuje Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaziskach Górnych wespół z Burmistrzem miasta Łaziska Górne. W tegorocznej edycji na torach rywalizowały ze sobą drużyny Stowarzyszenia Bratnich Serc z Oświęcimia, Domu Pomocy Społecznej z Orzesza, Środowiskowych Domów Samopomocy z Rudy Śląskiej i Tychów, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Borowej Wsi oraz nas – gospodarzy imprezy.

     Zawody tradycyjnie przebiegły w miłej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. W przerwie zawodnicy mieli okazję do słodkiego poczęstunku, a po tak wielkim wysiłku chętnie skonsumowali gorącą pizzę. Na koniec wszystkim laureatom zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięska drużyna, którą okazała się ekipa z Oświęcimia zdobywając 623 pkt. zainkasowała puchar od Burmistrza Miasta Łaziska Górne Aleksandra Wyry.

Kolejne miejsca w klasyfikacji drużynowej zajęły:

2 – DPS Orzesze 582 pkt.

3 – ŚDS Ruda Śląska 546 pkt.

4 – ŚDS Łaziska Górne 542 pkt.

5 ­ – WTZ Borowa Wieś 497 pkt.

6 – ŚDS Tychy 335 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej wygrał Pan Krzysztof Ligęza z Oświęcimia zdobywając 243 pkt., drugie miejsce zdobył Pan Grzegorz Kozik (232pkt.) z Rudy Śląskiej i na trzecim miejscu uplasował się Pan Mateusz Kępny (209pkt) z WTZ Borowej Wsi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zgodnie z deklaracją Pana dyrektora MOSIR Tadeusza Marszolika zapraszamy na V Zawody Bowlingowe już za rok.