Dnia 12 maja 2016 r. w Mikołowie odbyły się obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w których wzięli udział uczestnicy WTZ i mieszkańcy naszego Ośrodka. Inicjatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mikołowie.

       Świętowanie dnia rozpoczęła uroczysta Msza św. w bazylice św. Wojciecha, ofiarowana przez proboszcza parafii w intencji osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin oraz opiekunów i placówek szkolno – wychowawczych. Spod Bazyliki przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przemaszerowaliśmy ulicami miasta w barwnym orszaku na rynek, gdzie przywitał nas pokaz artystyczny grupy Mażoretek „Akcent”. Imprezie towarzyszyły występy podopiecznych wszystkich zaproszonych placówek. Grupa taneczna naszego Warsztatu „Nietypowi” przedstawiła spektakl muzyczny pt. „Rodzina Bogiem silna”.  Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji – prezentacja strojów i broni Bractwa Rycerskiego Herbu Lis, kolorowe balony, ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy i inne.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy spotkać się ze znajomymi z zaprzyjaźnionych placówek i razem z nimi uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.

WTZ