24 września br. w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych zorganizowaliśmy wraz z Urzędem Miasta Łaziska Górne II Zawody dla Osób Niepełnosprawnych w Bowlingu
o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne.
W zawodach wzięli udział zawodnicy z DPS z Orzesza, WTZ i ZAZ z Borowej Wsi, ŚDS z Oświęcimia, ŚDS z Rudy Śląskiej, Zespołu Szkół nr 2 z Mikołowa, ŚDS „Ostoja” z Czeladzi oraz gospodarze – ŚDS z Łazisk Górnych.
Zawodnicy podczas swoich zmagań rywalizowali w kategorii drużynowej
i indywidualnej. Należy przyznać, że poziom sportowy był bardzo wysoki o czym świadczy zdobycie 131 punktów przez pana Daniela Bargiela z ZAZ z Borowej Wsi. Nie gorzej wypadł zawodnik zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej pan Mieczysław Dziewor
z Orzeskiego DPS – 130 punktów. Na trzeciej pozycji, po dwóch dogrywkach z zawodnikiem
z DPS z Orzesza, uplasował się pan Michał Lata, również z ZAZ Borowej Wsi.
Z kolei w klasyfikacji drużynowej, Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne już po raz drugi zdobyła drużyna ZAZ z Borowej Wsi zdobywając łącznie 355 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna DPS z Orzesza zdobywając 338 punktów, a trzecie miejsce ŚDS z Łazisk Górnych z 246 punktami.
Poza rywalizacją czysto sportową, uczestnicy zawodów mieli sposobność integracji przy słodkim poczęstunku, a po ukończonych zawodach spożyć pyszną pizzę w restauracji Vinnerbar.
Pragniemy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Aleksandrowi Wyrze za ufundowanie wspaniałego pucharu, nagród rzeczowych oraz pamiątek związanych z miastem Łaziska Górne oraz Panu Dyrektorowi MOSiR Tadeuszowi Marszolikowi i jego zespołowi za udostępnienie kręgielni i pomoc w organizacji zawodów.

Organizatorzy.