Dnia 24 marca 2011 roku w kręgielni w Łaziskach Górnych przy ulicy Pstrowskiego rozegrane zostały już III Drużynowe Zawody Kręglarskie Środowiskowych Domów Samopomocy, których to organizatorem był ŚDS w Łaziskach Górnych. W tej edycji zawodów wystąpiły drużyny ze środowiskowych domów z Tychów, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Knurowa, Rudy Śląskiej – Halemby i w roli gospodarzy drużyna z Łazisk Górnych.
Jak co roku imprezie towarzyszyła zacięta sportowa atmosfera, a w powietrzu unosił się duch rywalizacji. Zawody uświetnili swoją obecnością patroni honorowi i sponsorzy w osobach Vice Starosty Mikołowskiego Pana Henryka Zawiszowskiego, Dyrektor PCPR W Mikołowie Pani Mirelli Banaś, Księdza Prałata Krzysztofa Bąka Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, Panów Bernarda Bugla i Krzysztofa Janika Dyrektorów KWK Bolesław Śmiały, Burmistrza Miasta Łaziska Pana Aleksandra Wyra, Z-cy Burmistrza Miasta Mikołowa Pana Adama Zawiszowskiego oraz kierownictwo z zaprzyjaźnionych domów.
Uczestnicy zawodów jak to było w poprzednich edycjach mieli możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku oraz gorącego posiłku, a po podliczeniu wyników przez zespół sędziowski wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami oraz słodkimi podarunkami, a wszystkie drużyny oraz 3 najlepszych zawodników uhonorowano pięknymi pucharami, dyplomami, pamiątkami górniczymi oraz nagrodami indywidualnymi w postaci małego sprzętu agd.
Mimo tego, iż przed zawodami nie było oczywistych faworytów zawody drużynowo jak i w większości indywidualnie wygrał Środowiskowy dom w Łaziskach Górnych.

Klasyfikacja drużynowa i indywidualna zawodów:

Drużynowo:

  1. ŚDS ŁAZISKA GÓRNE
  2. ŚDS TYCHY
  3. ŚDS RUDA ŚLASKA- HALEMBA
  4. ŚDS KNURÓW
  5. ŚDS PSZCZYNA
  6. ŚDS RUDA ŚLĄSKA

Indywidualnie:     I. Marek Kiel – Łaziska Górne
                               II. Bożena Lukoszek- Łaziska Górne
                               III. Marcin Wajda – Tychy

Krzysztof Lach