W dniu 9 sierpnia odbył się Międzynarodowy wyjazd z Krzyża Maltańskiego do Irlandi. Z naszego ośrodka wyjechali: Dorota Bożek, Marta Grodek, Agnieszka Ignaczak, Michał Stokłosiński, Rafał Stachowicz, Łukasz Chabior i Przemek Barański.
Wylot był o godzinie 12:00 a przyjazd do Irlandii o 15:00.
Tego samego dnia odbyła się Msza Święta dla polskich uczestników z udziałem ks. Michała Palowskiego. Przed wylotem do Irlandii  pisaliśmy nasze marzenia odnośnie tego co byśmy chcieli zobaczyć lub robić w Irlandii.
W sobotę odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji otwarcia Międzynarodowego Obozu Maltańskiego. Każdy dzień zaczynał się Mszą Świętą a potem były organizowane różne konkursy, zawody oraz dyskoteki. Jednego dnia mieliśmy okazję z wszystkimi narodami jechać na wycieczkę do Dublina gdzie zwiedzaliśmy zamek i posłuchać różnych ciekawych historii dotyczącej Dublina i nie tylko. Mieliśmy wyjechać do zoo oraz zobaczyć jak wykonuję się graffity na t-shirtach. Innym razem był mecz na którym grała Dorota. Póżnym popołudniem rysowaliśmy maski na bal pożegnalny. Dwa dni przed zakończeniem obozu Polska miała okazję pochwalić się swoją kulturą jaka u nas panuje, poprzez przygotowanie potraw, napojów i nie tylko. Jeszcze w tym dniu odbył się bal pożegnalny. Ostatni dzień spędziliśmy nad morzem i oceanarium.
Nasze wrażenia z wyjazdu są nie do opisania. Tam poprostu trzeba być i przeżyć. Jesteśmy bardzo zadowoleni i życzymy każdemy z naszych mieszkańców aby mógł przeżyć wspaniałe dziesięć dni w Irlandii jak przeżyłyśmy my.

Dorota i Marta