W dniu 23.03.2017 zostały rozegranie IX Zawody Kręglarskie Środowiskowych Domów Samopomocy organizowanie przez ŚDS w Łaziskach Górnych. W zawodach wzięło udział 8 drużyn z zaprzyjaźnionych ośrodków.

Krótką przemową oraz pierwszym rzutem rozpoczęli zawody nasi goście honorowi i patroni zawodów, czyli Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej Ks. Krzysztof Bąk, Pan Henryk Zawiszowski reprezentujący Starostwo Powiatu Mikołowskiego, Burmistrzowie miast Łazisk Górnych Pan Aleksander Wyra i Mikołowa Pan Stanisław Piechula.

Zawody, jak co roku odbywały się we wspaniałej sportowej atmosferze a na kręgielni panowała zacięta rywalizacja o punkty.

Najlepszą drużyną okazał się zespól z Stowarzyszenia Bratnich Serc z Oświęcimia, drugie miejsce zajęła drużyna z ŚDS w Łaziskach Górnych, na trzeciej lokacie uplasowała się drużyna WTZ z Borowej Wsi. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Artur Bartula z Oświęcimia, drugie miejsce zdobył Kamil Nocoń z WTZ Borowa Wieś, a na miejscu trzecim po dogrywce uplasował się Dawid Stoga także z Stowarzyszenia Bratnich Serc.

Nasi zawodnicy oraz drużyny na koniec zawodów  uhonorowani zostali pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

                                                                                     Organizatorzy