6 stycznia, na zaproszenie Stowarzyszenia „Tur Borówka”, wystąpili w Naszym Ośrodku Beata & Adam Plucińscy. Byli oni już naszymi gośćmi we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas przyjechali z koncertem autorskich piosenek religijnych pana Adama.

Dzisiejszy koncert był inny i można powiedzieć, że wiązał się ściśle z obchodzoną Uroczystością Objawienia Pańskiego, czyli Świętem Trzech Króli. Jak powiedział ksiądz Tomasz Nowak, kiedy witał w kaplicy naszych gości, jest to chyba najpiękniejszy i najlepszy dzień do śpiewania kolęd.

Beata & Adam zagrali i zaśpiewali dla nas wiele znanych kolęd i pastorałek. W ten śpiew ochoczo włączali się prawie wszyscy obecni w kaplicy. Mogliśmy też posłuchać pastorałek autorstwa pana Adama. To było dla nas zupełnie coś nowego, więc mogliśmy jedynie wsłuchiwać się w te nieznane nam wcześniej słowa i próbować adorować Jezusa w tym zasłuchaniu. Wszystkie, bowiem zagrane i zaśpiewane kolędy i pastorałki, zarówno te znane jak i te nieznane, śpiewane były na chwałę Boga.

autor tekstu: Alicja Piasecka