MALI GOŚCIE WTZ

18.04.2013

17 kwietnia 2013 roku na terenie Ośrodka miało miejsce bardzo miłe wydarzenie. W tym dniu na zaproszenie pracowników i uczestników WTZ przyjechały do nas dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola nr 25 z Rudy Śląskiej – Halemby.
Z tej okazji uczestnicy zespołów: tanecznego Nietypowi oraz teatralnego Empatia działających w ramach WTZ, zaprezentowali swój najnowszy wspólny repertuar, przedstawienie – CZARNY LĄD – ZAŚLUBINY.
W pierwszej części wizyty maluchy miały więc okazję zobaczyć występ i  podziwiać afrykańskie stroje oraz poznać tamtejsze rytmy.
Po występie uczestników WTZ przedszkolaki wzięły udział w zabawach integracyjnych. Dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się naszym tancerzom, poznać ich oraz wziąć udział w wspólnych zajęciach ruchowych (m.in. z podświetlaną folią) które przerodziły się w zabawę dyskotekową.
W drugiej części wizyty naszych gości zaproszono na słodki poczęstunek oraz zwiedzanie, najbardziej lubianej przez dzieci, pracowni zoologicznej. Maluchy miały możliwość oglądania m.in. ptaków, rybek, królików, koszatniczek, szczurów hodowlanych i żółwi oraz kóz i świń wietnamskich na terenie parku Ośrodka.
Było to już kolejne spotkanie integracyjne połączone z występami tanecznymi lub teatralnymi naszych podopiecznych w którym uczestniczyły dzieci lub młodzież z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.