MAZURY 2012

14.09.2012

W dniach od 17-30 sierpnia 2012 r. grupa naszych podopiecznych uczestniczyła w wyjeździe do Kronowa , miejscowości położonej na Mazurach. Po raz kolejny organizator ks. Tomasz Nowak przybliżył nam bliskość Boga, pokazał nam jaka jest jego miłość do Nas. Dzięki codziennej Eucharystii, koronce do Bożego Miłosierdzia i wieczornym różańcom mogliśmy podziękować Bogu za każdą chwilę spędzoną w tak pięknym miejscu, co jeszcze bardziej przybliżało Nas do Niego.

Oprócz duchownej strony wyjazdu były także zajęcia obozowe .Poszczególne grupy pełniły dyżury na rzecz wspólnoty obozowej: gospodarczy, liturgiczny, porządkowy .

Bez względu na wiek naszych mieszkańców najwięcej emocji budziły warty nocne, każda z grup miała okazję wykazać się odwagą w pilnowaniu obozu.

I tym razem Bóg wysłuchał naszych modlitw i pozwolił cieszyć się piękną pogodą, korzystać z kąpieli w jeziorze i zachwycać się malowniczym krajobrazem.

Dzięki organizacji opiekunów nie brakowało  zabaw i zawodów między innymi: olimpiada, siatkówka na siedząco w błocie, rewia mody, podchody oraz śluby obozowe.

Moc atrakcji dostarczyła nam wycieczka do Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży gdzie mogliśmy przeżyć ciekawą przygodę przenosząc się w czasie i przestrzeni. Zwiedzaliśmy między innymi: skansen ludowy, poligon militarny oraz zachwycaliśmy się miniaturami zabytków.

Niestety główna wadą tego typu wyjazdów jest zbyt szybko płynący czas i nie sposób zatrzymać go nawet najbardziej promiennym uśmiechem.

Szczególne podziękowania dla osób które przyczyniły się do organizacji tego wyjazdu.

Bóg zapłać, to były Boskie kolonie.