Miłym zaskoczeniem, ale także wyróżnieniem i docenieniem wysiłków wkładanych w popularyzację bocce przez uczestników i pracowników WTZ Borowa Wieś okazał się udział Agnieszki Buczyńskiej – zawodniczki Klubu Aktywni Mikołów – w Narodowym Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Słowenii.

Zawody zorganizowane w Ljubljanie od 30 maja do 02 czerwca 2013 roku zgromadziły wiele drużyn międzynarodowych. Agnieszka Buczyńska wraz z trzema zawodnikami z województw opolskiego i dolnośląskiego reprezentowała Polskę.

Reprezentanci Polski w bocce po przylocie do Słowenii zostali powitani integracyjną kolacją wraz z innymi sportowcami Olimpiad Specjalnych z Luksemburga, Austrii, Słowacji i Słowenii.

Następnego dnia po uroczystej Ceremonii Otwarcia i zakończeniu preeliminacji rozegrali zawody w grze jednoosobowej oraz deblu. Nieco zaskoczeni kulami używanymi w turnieju, nawiązującymi do tradycyjnego wariantu gry w bocce, zawodnicy szybko zaadaptowali się do nowych trudnych warunków zdobywając pierwsze medale.

W sobotę rozegrano zawody drużynowe (4 osoby zespoły mieszane), w których udało się wywalczyć solidne IV miejsce. Po południu polska ekipa zwiedziła stolicę Słowenii Ljubljanę. Podróżując statkiem rzeką Ljubljanicą podziwiali czarujące stare miasto. Bardzo emocjonujący okazał się wjazd specjalną kolejką na Zamek (Ljubljanski grad), z którego roztaczała się wspaniała panorama na stare miasto, liczne mosty i ciekawe uliczki. Duże wrażenie zrobił także Most Smoków (Zmajski most), który strzeżony jest przez ogromne miedziane postacie smoków.

Agnieszce oraz pozostałym reprezentantom i trenerom Polski w bocce O.S. gratulujemy udziału w tak prestiżowej imprezie sportowej, życząc dalszych sukcesów i spełnienia sportowych marzeń.

Wyniki:
Narodowy Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych – Słowenia / Ljubljana

Agnieszka Buczyńska (Śląskie): II miejsce gra jednoosobowa ,III miejsce debel ,IV miejsce zawody drużynowe (4 osoby) oraz w dodatkowym singlu IV miejsce.

Joanna Golachowska (Dolnośląskie): I miejsce gra jednoosobowa , III miejsce debel, IV miejsce zawody drużynowe (4 osoby) oraz w dodatkowym singlu VI miejsce.

Paweł Sadzik (Opolskie): II miejsce gra jednoosobowa, VI miejsce
w deblu, IV miejsce zawody drużynowe (4 osoby) oraz w dodatkowym singlu VII miejsce.

Patryk Woźnica (Opolskie): I miejsce gra jednoosobowa, VI miejsce
w deblu, IV miejsce zawody drużynowe (4 osoby), oraz w dodatkowym singlu VIII miejsce.

WTZ