Rodzina to spokojny dom, wspólnota, to miejsce w którym na świat przychodzi młody człowiek, przeżywa dzieciństwo, dojrzewa, by potem samodzielnie rozpocząć swą wędrówkę w dorosłość, by stworzyć swój wymarzony dom.

Słowa naszego papieża św. Jana Pawła II „Rodzina Bogiem silna…” towarzyszyły nam podczas przygotowań do wystawy prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Borowej Wsi. I tak, uroczyste otwarcie miało miejsce 29 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie.

Zaszczycili nas swą obecności dyrektor PCPR w Łaziskach Górnych – Pani Mirella Banaś, dyrektor Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi – Pan Dariusz Latos, z-ca dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej – ks. Tomasz Nowak, rodzice i przyjaciele naszych podopiecznych oraz przedstawiciel Aktualności Powiatu Mikołowskiego, .

Uroczystą inaugurację wernisażu rozpoczęła inscenizacja taneczna naszych uczestników, w dalszej kolejności miała miejsce prezentacja multimedialna na temat warsztatowej rodziny. Na zakończenie części artystycznej nasi laureaci konkursu recytatorskiego, organizowanego przez ZSP w Knurowie zaprezentowali swoje wiersze.

Formy prezentacji, jak i tematyka wystawy umożliwiły i zachęciły do wspólnego działania, a przede wszystkim pozwoliły podzielić się swoimi emocjami, odczuciami dotyczącymi rodziny. Różnorodność prac sprawiły, że ekspozycje cieszyły się dużym uznaniem przybyłych gości. Zwiedzanie umilił słodki poczęstunek i rozmowy dotyczące dzieł niepełnosprawnych artystów.

Gratulujemy wykonawcom i zapraszamy na wystawę, którą można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie do końca maja br..

Ewelina Pyzik – WTZ