Dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy końcówka maja była okresem o wzmożonej aktywności kulturalno sportowej. 21.05 włączyliśmy się w obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Mikołowie.
Podczas obchodów wzięliśmy udział we mszy świętej w mikołowskiej bazylice, po czym pochodem przemaszerowaliśmy ulicami Mikołowa na rynek i tam już do końca dnia uczestniczyliśmy w występach i koncertach.
Nazajutrz gościliśmy już na Olimpiadzie Radości w Rudzie Śląskiej rywalizując o najwyższe cele, w takich dyscyplinach jak tenis stołowy, bocce, badminton i piłkarzyki. Zajęliśmy tam mistrzostwo w „trambambuli” i III miejsce w tenisie stołowym.
Jednocześnie w Rudzie Śląskiej w Ośrodku Św. Elżbieta odbywał się turniej szachowo – warcabowy, na który wydelegowaliśmy 2 zawodników i tam zdobyliśmy indywidualnie I miejsce i II lokatę drużynowo w konkurencji szachowej.
Ten aktywny tydzień kończyły piątkowe zawody w bocce w orzeskim DPS o puchar burmistrza miasta Orzesze. Na tej imprezie również towarzyszyło nam szczęście, ponieważ po wszystkich rundach zdobyliśmy zwycięski puchar.
Wszystkim organizatorom bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenia, zwłaszcza, że na każdej z tych imprez panowała fantastyczna atmosfera.

Udział i propagowanie kultury fizycznej i sportu jest dla nas bardzo cenny, dlatego jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia u nas.