W sobotę 27 września 2014 roku w święto Wspomnienia św. Wincentego a Paulo odbyło się doroczne spotkanie podopiecznych z wolontariuszami i członkami Zakonu Maltańskiego.
O godzinie 16:00 w kaplicy naszego Ośrodka została odprawiona uroczysta Eucharystia z udziałem Wielce Czcigodnych Dam i Kawalerów Zakonu Maltańskiego, członkami oddziałów Maltańskich Służb Medycznych oraz wolontariuszami. Mszy Świętej przewodniczył i głosił Słowo Boże Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. dr Krzysztof Bąk, a koncelebrował z-ca dyr. Caritas ks. Tomasz Nowak.
Po Mszy Świętej o godzinie 17:00, na sali bankietowej, miało miejsce uroczyste spotkanie towarzyskie przy kawie i ciastku dla uczestników tegorocznej pielgrzymki do Częstochowy i do Lourdes oraz wyprawy w Tatry.
Dzięki hojności Dam i Kawalerów Krzyża Maltańskiego i w tym roku mieszkańcy naszego domu mogli przeżyć piękne chwile na wyjazdach. Mamy nadzieję, że współpraca między Ośrodkiem a Zakonem Maltańskim będzie w dalszym ciągu partnerska i owocna.

autor tekstu: Albert Jachimiak