18 maja 2014 r. grupa X wraz z opiekunkami, wolontariuszkami i przyjaciółmi grupy pojechała do Łagiewnik. Uczestniczyliśmy w Eucharystii w Centrum św. Jana Pawła II. W Centrum „Nie lękajcie się!” widzieliśmy relikwie Jana Pawła II. Najcenniejszą z nich jest krew pobrana Papieżowi podczas jednego z ostatnich przed śmiercią badań w klinice Gemelli. Jest tam również papieski krzyż pastoralny, mitra oraz ornat, którego używał Ojciec Święty. Widzieliśmy ampułkę z krwią Papieża, zamkniętą w szklanej szkatule, która została umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznego Kościoła Relikwii. Na marmurowej posadzce umieszczono herby Jana Pawła II, Benedykta XVI i kard. Stanisława Dziwisza. Na ścianach znajdują się obrazy przedstawiające Ojca Świętego wizytującego najbardziej znane sanktuaria maryjne na świecie.

W Sanktuarium mogliśmy także zobaczyć płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Płyta znajduje się w Kaplicy Kapłańskiej zaprojektowanej na wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją prymicyjną mszę św. Na płycie umieszczony jest relikwiarz w formie otwartego Ewangeliarza, którego strony przewracał wiatr w czasie pogrzebu Papieża. Na terenie Sanktuarium znajduje się też muzeum poświęcone pamięci Jana Pawła II, które zwiedzaliśmy z przewodnikiem.

O godzinie 15:00 odmówiliśmy wspólnie z licznie zgromadzonymi pielgrzymami Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Modliliśmy się również w kaplicy, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny. Po Sanktuarium oprowadzała nas siostra Paschalica ze zgromadzenia Sióstr Bożego Miłosierdzia. Dzięki niej na nowo odkryliśmy moc Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tych miejsc kultu, ponieważ umacniają naszą wiarę.

autor tekstu: Ewa Oskiera