W dniu 9 czerwca 2013 roku grupa mieszkańców naszego Ośrodka wyjechała do Katowic, gdzie odbyły się doroczne uroczystości Patrona Zakonu Maltańskiego, św. Jana Chrzciciela. Tradycyjnie o godzinie 16:00 w katowickiej Krypcie Katedry Chrystusa Króla rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Michał Palowski – Kapelan Konfraterni Śląskiej ZPKM.
Patronat honorowy nad uroczystością objęli:
J.E. Aleksander hr. Tarnowski, Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.
J.E. Wiktor Skworc, Arcybiskup Metropolita Katowicki.

Bezpośrednio po Mszy Św. w sali Archidiecezji odbyła się druga część świętowania. Licznie przybyłych wolontariuszy wraz z rodzinami, przyjaciół Zakonu, w tym przedstawicieli Miasta Katowice, ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz mieszkańców naszego Ośrodka przywitał Delegat Związku Polskich Kawalerów Maltańskich – Marcin Świerad oraz Prezes Fundacji „Maltańska Służba Medyczna” – Damian Zadeberny, którzy wręczyli nagrody i podziękowania dla darczyńców i wolontariuszy Zakonu Maltańskiego.

W tym roku, swoim występem, uświetnił tą uroczystość Zespół Kameralistów Miasta Lędziny „Pro Arte et Musica”. W repertuarze kameralistów znajdują się dzieła kameralne, sakralne, współczesne i filmowe. Po oficjalnej części miał miejsce poczęstunek – był to bardzo dobry moment na indywidualne rozmowy z podopiecznymi wyjazdów Maltańskich, sponsorami i naszymi przyjaciółmi.

autor tekstu: Albert Jachimiak