„W pracy”

24.02.2017

Autorem poniższej prezentacji jest Pan Krzysztof Gołuch – znany twórca śląski, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Tam również ukończył studia doktoranckie. W swoim dorobku ma liczne wystawy w galeriach w kraju i za granicą, których tematem jest szeroko pojęty wątek niepełnosprawności. W prosty, a zarazem piękny sposób ukazuje osoby niepełnosprawne, ich zmaganie się z chorobą, bólem, rehabilitacją i pracą.

Pan Krzysztof jest równocześnie wieloletnim pracownikiem Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych „Matka Boża Uzdrowienie Chorych” w Knurowie i przyjacielem naszego Ośrodka. Jego zaangażowanie i praca z osobami niepełnosprawnymi stanowi inspirację jego twórczości.

Film prezentuje Zakład Aktywności Zawodowej w Borowej Wsi zatrudniający osoby niepełnosprawne podczas prac w gospodarstwie rolnym. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie Zakład w naszym Ośrodku stał się źródłem energii kolejnej artystycznej kreacji. Pragniemy z tego miejsca serdecznie podziękować Panu Krzysztofowi za ogrom zaufania i czas poświęcony na udokumentowanie istotnego czynnika aktywizacji osób niepełnosprawnych. Jesteśmy wdzięczni, że i my jako Ośrodek możemy podzielić się tym przedsięwzięciem na łamach naszej strony internetowej.