W piątkowe popołudnie 25 maja dziesięcioosobowa grupa najmłodszych Mieszkańców Naszego Domu uczestniczyła w imprezie pt. „Wieczór Marzeń w ZOO”. Ma ona charakter cykliczny i jest co roku organizowana na przełomie maja/czerwca przez Śląski Ogród Zoologiczny. Skierowana jest ona dla niepełnosprawnych lub przewlekle chorych dzieci.
W tym roku na zaproszenie chorzowskiego ZOO zjawiło się ponad 1500 dzieci wraz z Opiekunami z około 70 placówek. Na dużej łące jak co roku stanęła scena, na której grał zespół, rozstawionych było wiele punktów gastronomicznych, gdzie uczestnicy otrzymywali kurczaki, kiełbaski czy też bigos, ale także słodkie przekąski oraz lody. Przygotowano także stanowiska z różnego rodzaju grami sprawnościowo – zręcznościowymi, na których można było rywalizować w piłkarzy ki, mini bingo czy też złowić maskotkę za pomocą mini wędki. Imprezę uświetnił też przyjazd motocyklistów, a także maskotek górnośląskich instytucji (mn. Sznupek i Usiołek) oraz maskotek klubów piłkarskich Ruchu i Górnika.

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej atrakcji najwięcej radości dla naszym Wychowankom dała  możliwość zwiedzania ZOO. Czasu nie starczyło aby obejść je całe, ale widzieliśmy słonie, ptaki drapieżne, antylopy oraz małpki. Niespodzianką cieszącą szczególnie najmłodszych była możliwość głaskania osiołka oprowadzanego wśród dzieci przez pracowników ogrodu zoologicznego.

Trzy godzinki zabawy minęły zdecydowanie za szybko i trzeba było wracać do domu. Wierzymy jednak, że w przyszłym roku Nasze Dzieciaki ponownie otrzymają zaproszenia i będą mogły uczestniczyć w tej imprezie. Za tegoroczną składamy ogromne Bóg Zapłać Organizatorom, a także ich sponsorom, bez których takie ogromne przedsięwzięcie nie mogło by się odbyć.

autor tekstu: Adam Pyka