Wigilia Bożego Narodzenia – Polska Wigilia to siła tradycji, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nie traci na swojej mocy. W tym dniu zapomina się o krzywdach, żalach, wybacza się ludzkie błędy i ułomności. Ludzie bez względu na stan, stopień pokrewieństwa gromadzą się wspólnie, aby zaraz po rozbłyśnięciu pierwszej gwiazdy zasiąść do wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nie ma kłótni, sporów, wszyscy starają się być wyrozumiali dla innych, bardziej uczynni, serdeczni, bardziej ludzcy.

W naszym Ośrodku tradycją jest obchodzenie wspólnej wigilii przez wszystkich mieszkańców, kilka dni przed wyjazdem wielu z nich do domów rodzinnych, bliskich i przyjaciół. Jest to dzień szczególny, ponieważ chcąc pokazać naszą wdzięczność i podziękować za wsparcie, zapraszamy do Naszego Domu Gości, by razem z nami cieszyli się wspólnie spędzonymi chwilami.
W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: ks. prof. Alojzy Drożdż, ks. dr Grzegorz Olszowski Kanclerz Kurii Metropolitarnej, Pani Bożena Stępień Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, Pan Henryk Zawiszowski W-ce Starosta Powiatu Mikołowskiego, Pani Mirella Banaś Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie, ks. dr Krzysztof Bąk Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej który jest gospodarzem naszego Ośrodka oraz wielu innych znamienitych Gości.
Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Później zaproszeni Goście, Dyrektor, współpracownicy oraz mieszkańcy Ośrodka podzielili się opłatkiem i zasiedli do uroczystej wieczerzy wigilijnej.

Święta to wspaniały czas, pełen magii i miłości, gdy siadamy do kolacji wigilijnej, stawiamy dodatkowe nakrycia dla tych, którzy nie mają z kim podzielić się opłatkiem. W ten dzień nikt nie powinien być samotny i opuszczony. Musimy o tym pamiętać…

     My, ze swojej strony życzymy Wam spokojnych, pogodnych, pełnych ciepła Świąt, aby Nowonarodzona Boża Dziecina niosła Wam zawsze radosną nowinę.