Wigilia w Ośrodku

02.01.2012

Wigilia Bożego Narodzenia – najważniejszy dzień świąteczny roku. W tym dniu zapomina się o krzywdach, żalach, wybacza się ludzkie błędy i ułomności. Ludzie bez względu na stan, stopień pokrewieństwa gromadzą się wspólnie, aby zaraz po rozbłyśnięciu pierwszej gwiazdy zasiąść do wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nie ma kłótni, sporów, wszyscy starają się być wyrozumiali dla innych, bardziej uczynni, serdeczni, bardziej ludzcy.
W Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Mikołowie Borowej Wsi tradycją jest obchodzenie wspólnej wigilii przez wszystkich mieszkańców, kilka dni przed wyjazdem wielu z nich do domów rodzinnych, bliskich i przyjaciół. Jest to dzień szczególny, ponieważ chcąc pokazać naszą wdzięczność i podziękować za wsparcie, zapraszamy do Naszego Domu Gości, by razem z nami cieszyli się wspólnie spędzonymi chwilami.

W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas ks. dr Krzysztof Bąk Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, Pan Henryk Zawiszowski Zastępca Starosty Powiatu w Mikołowie, Pan Aleksander Wyra Burmistrz Łazisk Górnych, Pani Bożena Stępień Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Mirella Banaś Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie oraz Przyjaciele naszego Ośrodka.
Główną atrakcją było przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, który swoją siedzibę ma na terenie Ośrodka. Później zaproszeni Goście, Dyrektor, współpracownicy oraz mieszkańcy Ośrodka podzielili się opłatkiem i zasiedli do uroczystej wieczerzy wigilijnej.
Święta to wspaniały czas, pełen magii i miłości, gdy siadamy do kolacji wigilijnej, stawiamy dodatkowe nakrycia dla tych, którzy nie mają z kim podzielić się opłatkiem. W ten dzień nikt nie powinien być samotny i opuszczony. Musimy o tym pamiętać…
My, ze swojej strony życzymy Wam spokojnych, pogodnych, pełnych ciepła Świąt, aby Nowonarodzona Boża Dziecina niosła Wam zawsze radosną nowinę.