Jaworzynka to wieś powstała nieco później niż Istebna, a leży na południowym krańcu Beskidu Śląskiego, u zbiegu trzech granic: polskiej, czeskiej i słowackiej. Do Jaworzynki prowadzi niezwykle widokowa droga od strony Istebnej i Koniakowa, prowadząca grzbietem wyniesionym średnio 650 m, przez który przebiega europejski dział wodny.
Zimowy pejzaż Jaworzynki, dobrze znany już niektórym uczestnikom warsztatu przysporzył wiele radości, zabawy w trakcie 4 dniowej wycieczki do wspomnianej okolicy, która odbyła się w dniach od 18.01 – 21.01.2011 r.
Biały, błyszczący, skrzypiący pod nogami puch okrywający drzewa, domy, pola, łąki – sceneria jaką można wymarzyć na wypoczynek i relaks. Taka aura pojawiła się w drugim dniu naszego pobytu, umożliwiając tym samym zorganizowanie kuligu, ogniska z prawdziwego zdarzenia i niezapomnianych szaleństw na śniegu.
Bogaty program wycieczki obejmował wiele atrakcji. Trwająca kilka godzin dyskoteka stała się okazją do spędzenia czasu w atmosferze śmiechu, radości i dobrej zabawy, przy rytmach najbardziej popularnych przebojów muzyki rozrywkowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również gra towarzyska „Randka w ciemno”. Dla wielu uczestników wycieczki wielką atrakcją okazał się  również udział w kuligu, podczas którego mieliśmy okazję podziwiać piękne górskie widoki. Punktem  kulminacyjnym kilkugodzinnej wyprawy było ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek i wspólnym kolędowaniem. Odbyliśmy także spacer po centrum Wisły, podczas którego wszyscy chętni mieli możliwość zakupienia okolicznościowych pamiątek.
Wycieczka do Jaworzynki stała się dla wszystkich jej uczestników pełną atrakcji przygodą, stworzyła okazję do urozmaiconego i ciekawego spędzenia czasu, a także dała nam możliwość lepszego poznania się nawzajem, pogłębienia łączących nas więzi społecznych.
Z pewnością będziemy wracać do tych wspomnień i niejedna jeszcze wycieczka do Jaworzynki odkryje wiele nowego.

Anna Przybysławska