Wyjazd do Jantaru

07.09.2015

W dniach 17-28.08.2015r. Mieszkańcy Naszego Domu wraz z opiekunami uczestniczyli w turnusie wypoczynkowym odbywającym się w nadmorskiej miejscowości Jantar.
Tegoroczny wypoczynek Naszych Mieszkańców był wyjątkowo udany. Mieliśmy ogromne szczęście do pogody. Przez prawie cały pobyt świeciło nam słońce, a temperatura przekraczała 25 stopni. To dawało możliwości korzystania z kąpieli w morzu, a także w basenie, jaki znajdował się na terenie Ośrodka w którym mieszkaliśmy.
Oprócz atrakcji plażowych Pani Magda zadbała też o to, by nie nudziliśmy się wieczorami. W miejscowej kawiarni organizowano dyskoteki, a także wieczory z karaoke, gdzie każdy mógł w sobie odnaleźć coś z artysty estradowego.
Oprócz wypoczynku znalazł się też czas na zwiedzanie. Okazją do tego była wycieczka do Gdyni, gdzie odwiedziliśmy min. Akwarium Gdyńskie bogate w wiele gatunków ryb, płazów i gadów. Największe wrażanie na wszystkich zrobiła bez wątpienia ogromna Anakonda. Ponadto spacerując nabrzeżem mogliśmy podziwiać min. żaglowiec Dar Pomorza, a także niszczyciel z okresu II Wojny Światowej ORP Błyskawica.
Wszystko co fajne, ma to do siebie, że szybko się kończy. Tak też było z naszym pobytem nad morzem. Dwanaście dni upłynęło błyskawicznie i nadszedł czas powrotu. Zachowaliśmy jednak wiele wspaniałych wspomnień, które zostaną z nami na długo.