W dniach od 30 stycznia do 9 lutego 2015 roku odbył się wyjazd uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej do miejscowości Jaworzynka, położonej w malowniczej scenerii Beskidu Śląskiego. Już pierwszego dnia wyjazdu czuliśmy się jak w bajce. Wokół nas panorama ośnieżonych szczytów, padający z nieba biały puch i ogarniająca wszystkich nieodparta chęć przeżycia prawdziwej przygody.
Działo się naprawdę dużo! Codzienne harce na śniegu, wieczorne Must be the Jaworzynka, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, budowanie lodowej twierdzy, zawody w unihokeju, zajęcia z dogoterapii, ślizganie się na Trójstyku, dyskoteki oraz konkurs na największego śniegowego bałwana to tylko niektóre z pomysłów jakie urodziły się w głowach organizatorów. Wycieczka do Ustronia podczas której zwiedzaliśmy Muzeum, przybliżyła nam historię Śląska Cieszyńskiego, w tym Beskidu Śląskiego. Barwnym, prostym, ale jakże interesującym językiem opowiedziane dzieje śląskich górali pozwoliły przenieść się do przeszłości i poznać sztukę, folklor i historię. Zgromadzone w trzech salach eksponaty stanowią prawdziwą skarbnicę dorobku twórczego regionu. Po tak pasjonującym spotkaniu udaliśmy się na przepyszną pizzę, która ukoronowała ten pełen wrażeń dzień. Odbył się także kulig, który stał się prawdziwą Jaworzynkową tradycją a zapach i smak pieczonych na ognisku kiełbasek towarzyszył nam do końca turnusu. Mieliśmy także możliwość podziwiania najprawdziwszych zaprzęgów góralskich oraz umiejętności woźniców w potyczkach o tytuł najlepszego furmana. Była także wycieczka do Wisły na której uczestnicy zakupili pamiątki, skosztowali oscypków oraz podziwiali narciarskie wyścigi retro. Jednak największym przeżyciem dla wszystkich był karnawałowy bal, który odbył się na sali zaprzyjaźnionej restauracji „Na Groniu”. Był DJ Łuki serwujący największe hity sezonu, uroczysta kolacja oraz zabawa, która może nie trwała do rana, ale była naprawdę huczna.
Podróże kształcą, to twierdzenie jakże powszechne, ale nade wszystko prawdziwe, nabrało dla nas namacalnego wyrazu. Z pewnością wszyscy będziemy wracać do tych wspomnień i przeżyć kierowani nadzieją, że znów spotkamy się razem w tym miejscu magicznym bez względu na porę roku bo jak mówi powiedzenie to nie miejsce lecz ludzie tworzą dom !

WTZ